Saç ekimi fiyatları

Kategori : Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi fiyatı neye göre değişir

Saç ekimindeki ücretleri belirleyen en önemli faktör ekimi yapacak kişilerin ustalığı ve malzemelerin kalitesidir. Emeği harcayan eleman hemşire ise ekim ucuzlamakta doktor ise daha pahalı olmaktadır. 

Eski yöntem olan FUT yöntemiyle saç ekiminde yapılan iş yaklaşık aynı olmakla beraber bir kliniğin saç ekimi fiyatını belirlerken en önemli etken o ekimi kaça mal ettiğidir. Özellikle toplama ekiplere ekim yaptıran klinikler bir güne sıkıştırdığı 3-5 hastaya aynı dönemde ekim yaptırdığı için 1000 dolar gibi çok ekonomik düzeyde ücretler çıkarabilmektedir.Buna karşın ismini korumak zorunda olan ve lüks semtte yüksek maliyetle çalışan klinikler 2500 euroya kadar fiyat verebilmektedirler.


  Saç ekimi fiyatını belirleyen bir diğer etken ekim yapılan hasta sayısıdır.Özellikle saç ekiminin azaldığı aylarda klinikler temel giderlerini karşılamak için pazarlığa açık hale gelirken yurt dışı Türk işçilerinin tatil döneminde saç ekim fiyatları yukarı doğru tırmanmaktadır.


FUE tekniğiyle saç ekimi fiyatı daha farklı etkenlerle oluşmaktadır
Şöyleki; FUT yapamıyoruz demek zorunda kalmamak için FUE yapıyoruz ama çok pahalı " 1 graft 10 Euro " diyerek kişiyi FUT a yönlendirenlerin verdiği çok abartılı rakamlar.


Günlük ekim sayısının yükseltilemediği ve buna paralel olarak maliyetin yüksek olduğu kliniklerin verdiği 1 graft 3-4 euro olan rakamlar.

FUE yi sadece alım farkı olarak düşünüp kökleri FUE gibi alıp ekimi FUT tekniğiyle hemşire ve diğer yardımcılara yaptıran kliniklerde saç ekimi fiyatları 1 ytl ye kadar düşebilmektedir. Türkiyenin ekonomik gerçekleri göz önüne alındığında FUE ile saç ekimi fiyatının 1-2 euro civarında seyretmesi makul görünmektedir.

Saç ekimi ücretini araştırırken şu konulara dikkat etmek gerekir;

  • Telefonla veya e maille saç ekimi fiyatı sorulduğunda ´´fiyatı sizi görüp test yaptıktan sonra verebiliyoruz´´ deniyorsa bu sizi klinikte razı etme amaçlı olabileceğini düşündürmelidir çünkü gerek FUE gerekse FUT yönteminde saç ekimi ücreti yaklaşık bellidir.
  • ´´Ücretlerimiz 700 dolardan başlıyor´´ deniyorsa bu da sizi kliniğe kadar çekebilmek için hazırlanmış bir plan olabilir.

 

  • ´´saç ekimi fiyatımız 2500´´ euro deniyorsa bu ´´biz üst düzey müşteriye hizmet veriyoruz´´ anlamına gelebilir
  • ´´FUE ve FUT saç ekimi aynı fiyat´´ deniyorsa size belli bir süre ayrılacak anlamına gelirki bu süre zarfında FUE ile kaç kök ekileceği konusunu netleştirmelisiniz çünkü FUE tekniğinde  yarım saatlik bir seansta 100 kök ekilebileceği gibi 10 saatlik bir seansta 4 000 kökte ekilebilir.Bu kadar değişken bir uygulamada sabit bir fiyat verilmesi tereddüt oluşturabilir.

 
    Sonuç olarak yurt dışında çok abartılı rakamlar konuşulsada Türkiyede 2 ytl civarında fiyat makul görünmektedir. Daha ucuza yaptırılabilir belki ama kaliteden ödün vermek anlamına gelebilir.Siz yinede çok ucuza kalitesiz ve komik görünen bir saç ektirmek yerine aynı paraya uzman doktorun ekimi yaptığı seyrekte olsa doğal görünen bir ekim olacaktır.

    Php kodları Kellikilacı, and free games (oyun) Gamikro