Kelliğin ilacı bulundu 2013

kelhakan hakocan

Kelliğin ilacı bulundu

Kelliğin ilacı bulundu

20 Ağustos 2012 Pazartesi - 17:09
Bu haber kelleri çok sevindirecek. Pennsylvania Üniversitesi bilim adamları, saç dökülmesine yol açan bir enzim bulduklarını açıkladı...

 
EMİN ARVAS / DIŞ HABERLER - - Amerikalı bilim adamları kelliğin sebebini buldu. Pennsylvania Üniversitesi bilim adamları, saç dökülmesine yol açan bir enzim bulduklarını açıklarken  Dr. George Cotsarelis, kelliği önleyecek ilaç için birkaç ilaç şirketiyle görüşme halinde olduklarını duyurdu. İlacın 2 sene içinde piyasada olabileceği bildirildi.
Dr. Cotsarelis ve üniversitedeki dermatolog ekibi, Prostaglandin D2 (PGD2) enziminin saç köklerinin gelişimini önlediğini tespit etti. Araştırmacılar, kel erkeklerde yaptıkları araştırmalarda bunlarda PDG2 seviyesinin seyrek saçlı bölgelerde 2 ya da 3 kat daha fazla olduğunu belirlediler. Bu enzimin bloke edilmesinin erkeklerde saç dökülmesini önleyeceği ve saç köklerinde saç gelişimini yeniden başlatacağı ifade ediliyor. Kadınlarda da kelliğin zannedildiğinden daha yaygın olduğu belirtilirken ilacın kadınlar için de faydalı olacağı kaydedildi. 
PDG2 enzimini önleyecek ilaçların zaten piyasada oldukları ve astım ve alerji hastalıkları için kullanıldığı açıklandı. Dr. Cotsarelis, bunun büyük bir şans olduğunu, şimdi bu ilaçlardan saç dökülmesini önleyecek losyon geliştirmek istediklerini ifade etti. Cotsarelis, ilacın 2 sene içinde piyasada olabileceğini ifade etti.
50´li yaşlarda erkeklerin yaklaşık yarısında belli ölçekte kellik görülürken 70´li yaşlarda bu oran yüzde 70´e çıkıyor. Kelliğin genetik olduğuna dair yaygın bir bilgi de var ama gerçekte genetik kelliğin sebebi değil.

http://portal.tg.com.tr/haberdetay.aspx?newsid=20759

09-11-2012 08:08

  + saç dökülmesi

  eser eser ayhan

  Dökülmeyi önleme konusunda güvendiğim tek marka Biomen dir. Gerçekten çok etkili ve güzel güvenilir bir marka. Yeni saçlarımın çıkmasını yalnızca biomen e borçluyum.

  04-11-2013 09:32
   Php kodları Kellikilacı, and free games (oyun) Gamikro