Saç Dökülmesini önlemek

Kategori : Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi birçok kişinin canını sıkan bir durumdur. Önlem konusunda çok çeşitli ilaçlar ve tıbbi müdahale bulunuyor. Fakat bilmeniz gereken daha önemli konu ise saçınız döküldüğü için üzülüp canınızı sıkmanın olayı daha farklı boyutlara taşıyacağıdır. Siz üzüldükçe saçınız daha fazla dökülmeye başlayabilir.

Tabii konuyu böyle açmış olmam canınızı sıkabilir. Ama düşünün ki en kötü ihtimalle saç ekim yöntemleri ile soruna çözüm bulunabiliyor. Bu durumda çözümü olan bir olay için neden kendinizi üzdüğünüzü düşünün.

http://www.kellikilaci.com/sac-ekimi

Öncelikle daha büyük bir derdiniz olmadığı için sevinmelisiniz. ve şu şekilde dost tavsiyesi verebilirim:

1- Hayatınızda sıkıntı yapan konuların listesini çıkarın

2- Bunlardan kaç tanesini Çözebileceğinizi yazın.

3-Çözemeyeceğinizi düşündüğünüz sorunlara başka kişilerden öneriler alın. Çünkü insan sıkıntıdayken çoğu zaman çözüm yollarını göremez.

 

Şimdi saç dökülmesi konusunda bilgili olanların "Önce Cilt uzmanına görünse daha iyi olur" veya "Biz ilaç satıyoruz bize gelsin" diyeceğine eminim. Ama unutmayın ki insan vücudu gerektiğinde kendi kendini çok iyi tedavi edebilen bir organizmadır. iyi bir moral ve insan hayatında mutluluk olmazsa sadece saç dökülmesi değil her türlü hastalık üst üste gelir. Mutlu bir insan ise kanseri bile yenebilir. Bu sebeple saç ilacı aramadan önce hayatımızda mutluluğu aramamız gerekiyor.

Mutluluğu bulduktan sonra saç azalmış veya kalmamış fazla farketmez.

Biraz moral depoladıktan sonra vücudunuzun ihtiyacı olan diğer konular da şunlardır:

 

1- Dengeli ve vitaminli beslenme, özellikle meyveleri bolca tüketmelisiniz

2- Banyodan sonra Saçlarınızı elm sirkesi veya adaçayı ile durulayın, Diğer bitkisel çözümler için buraya bakabilirsiniz
http://www.kellikilaci.com/faydali-bitkiler

3- Normal çay yerine günde bir bardak Yeşil çay için

4- Bulgur,bezelye,mercimek,yulaf,soya,ayçiçeği,ceviz gibi gıdaları düzenli tüketmelisiniz. Biotin saç gelişmesi için önemlidir ve bu bitkilerde bulunur.

5-Aşırı Güneşli havalarda uzun süre dışarda kalmayın mümkünse saşka kullanın. (Asker, Polis gibi mesleklerde şapka saç dökülmesi sebebidir, bu sebeple şapkayı fazla uzun süreli kullanmayın)

6- Banyodan sonra saçlarınızı fazla hırpalamayın. Havlu ile yavaşça kurulayın ve saç kurutma makinasını fazla yaklaştırmayın. aşırı sıcak kademesine almayın. Saçınız kuruduktan sonra makinayı fazla tutmayın.

Forumarımızda diğer üyelerden görüş alıp yardım ve moral bulabilirsiniz.

smiley

  Saç Dökülmesi

  selam

  selam ben 21 yaşındayım ama saçlarım dökülmeye başladı. pratik bir çözüm yokmu acaba ?

  03-11-2009 04:45

   pratik

   drno Aybars

   maalesef pratik bir çözüm yok. satılan ürünler de insanları kandırmaktan öte gitmiyor.

   Yıkama kısmına dikkat et, iy ibir şampuan ve saçını örselemeden kurut.

   detaylı makalem: Saç dökülmesine karşı şampuan

   Minoxidil de işe yaramadı beee
   08-02-2010 02:51

    Bioblas

    özlem

    Saç dökülmelerim için Bioblas kulalnıyorum.Kullanıma başlanıdığı ilk günden itibaren şaçımdaki farkı gözlemye biliyorum.Saçlarım daha güçlü,parlak bir görünüme sahip oldu.Ayrıca saç ddökülmelerim yok deniloecek kadar azaldı.

    18-05-2010 03:53

     Saç Dökülmesi hakkında

     KERAMİNE H SAÇ DÖKÜLMESİN

      

     Saç Dökülmesine Karşı Çok Etkili Formül İtalyadan Gelen KERAMINE H Serum ve Şampuan Seti

      

      

     Saçlarımız neden önemlidir?

      

     Saç insanoğlunda canlı bedenin en önemli aksesuarlarındandır. İnsanın özgüveni yakalamasında ve düzgün psikolojiye sahip olmasında saçımız temel etkenlerden birisidir. Bu nedenlerle saçımızı öncelikle sevmemiz sonra onu çok iyi korumamız daha sonrada güçlendirmemiz ve gürleştirmemiz gerekir.

      

     Saçlarımız neden dökülür?

      

     Bilindiği gibi sıradan saç dökülmesi genellikle erkeklerde görülmektedir. Erkeklik hormonunun adı "testosteron" dur. İşte bu hormon saç dökülmesi ile çok yakından ilgilidir. Saçın deri altında bulunan bağlı olduğu köklere "folikül" denir ki tıpkı soğan yumrusu gibidir. Testosteron hormonu, saç foliküllerindeki yağ bezlerinde bulunur. "Tip II 5-alfa redüktoz enziminin yardımıyla DHT´ye (dehidrotestosteron) dönüşür. Bilim adamları artık, kan dolaşımında bulunan testosteron miktarının değil, kafa derisindeki foliküllere bağlanan DHT (dehidrotestosteron) seviyesinin saç kaybına neden olduğunu tespit etmişlerdir. DHT (dehidrotestosteron) saç köklerini küçültür ve bu da sağlıklı saçın yaşamasını imkansız hale getirir.

     Doğal olarak kadınlarda, erkeklere göre daha az neredeyse yok denecek miktarda testosteron bulunmaktadır. Fakat kullandığı ilaçlardan, hormon üreten bir büyümeden yada başka bir problemden dolayı bir kadının vücudunda bu hormondan (testosteron) normalden fazla miktarda bulunuyorsa, bu kişide erkek tipi kellik olması doğaldır.

     Kadın ve erkekte olan saç dökülmelerinin ortak bir tarafı vardır.Her iki cinste de eğer saç dökülmesi varsa mutlaka altında yatan tıbbi bir neden vardır. Bayanlarda hormonal değişiklikler saç dökülmesinin en sık görülen nedenlerindendir. Çoğu kadın hamilelikten veya doğum kontrol haplarını kullanmayı bıraktıktan sonra saçlarının dökülebileceğinin farkında değildir.

     Bayanlarda, kafa derisinde oluşan yaralara bağlı dökülmelerde görülmektedir. Ayrıca bayanlarda, fiziksel stres, duygusal stres, cerrahi müdahaleler, şiddetli hastalıklar, anemi, ani kilo kaybı, zihinsel hastalıklarında saç dökülmelerine sebep olduğu bir gerçektir. Bilinçsiz ilaç tüketimi, özellikle yüksek doz A vitamini, kan basıncını düzenleyen ilaçlar ve diyete bağlı olarakta, bayanlarda saç dökülmesi çok rastlanan durumdur. Menepoz ve adet dönemleri gibi nedenler saç dökülmelerine yol açabilmektedir.

     Kadınlarda kısmen androjen hormonunun formu olan testosteron hormonu ve bu hormon tıpkı erkeklerde olduğu gibi 5-alfa-redüktoz enziminin kimyasal bir reaksiyonla dehidrotestosteron (DHT) dönüşmesiylede bayanların saç köklerinde tahribatlar meydana getirmeye, saç tellerinde incelmeye ve en sonunda da saç köklerini yok ederek kelliğe neden olur.

     Bilinen odur ki,kellik daha fazla kelliğe yol açmaktadır. Kelleşen bölgelerde bulunan saç foliküllerindeki yağ bezleri büyür. Testosteron folikülleri (saç kökleri) öldüren DHT´ ye (dehidrotestosteron) dönüştüren enzimler bu yağ bezlerinde olduğundan, kelleşen bölgelerdeki bu büyümüş yağ bezlerinde, folikülleri (saç kökleri) daha da güçsüz hale getirmeye hazır bol miktarda enzim sürekli olarak bulunur. Yağ bezlerinin hareketi, dolaşımdaki hormon miktarının (testosteron) artmasıyla da hız kazanır.

     Hormonlar sabit değildir.Bazı erkeklerdeki testosteron seviyesi 30 yaşından sonraki her on yılda %10 düşer.Testosteron seviyeleri sonbaharda zirveye ulaşır ve ilkbaharda en düşük seviyesine iner. İlkbahardaki düşük seviyede, saçlar en hızlı uzamayı kaydeder. Sonbahara doğru testosteron seviyesi arttıkça, saç kaybı da artar. Sonbaharda ilkbahardakinin iki katı kadar saç kaybı olur. Hem erkekler hem kadınlar aynı mevsimsel saç uzama döngüsüne sahiptirler.

      

     Keramine h serisinde neler var?

     Avrupa´nın saç bakım ürünleri devi olan Societa Cosmetici´nin saç dökülmesine  karşı fitoterapik devrim niteliğinde olan ürünü Keramine H serum ve şampuan Türkiye´de saçını sevenlerin yeni tercihi oldu. Avrupa Birliği Sağlık Bakanlığı onaylı Keramine H serum ve şampuan etkinliği ve güvenirliliği klinik testlerce de kanıtlanmış ve başarılı sonuçlar elde edilmiştir. Keramine H serum ve şampuan İtalya Torinoda geliştirilmiş olup, uluslararası satış merkezleri İngiltere, Almanya ,Fransa gibi ülkelerdir. Türkiye´de Sağlık Bakanlığı´nın izni ile ithal edilmiştir. Hem saç dökülmesini durdurucu serum formu hem de saç dökülmesini önleyici sampuan formu. Her iki formu birlikte kullanılmaktadır. Sampuanla saç yıkanıp, serumu uygulamak için hale gelmektedir.  

     Herkes Kullanabilir mi:

     Keramine H serum ve şampuan saçları dökülenler ve saçlarını güçlendirmek isteyenler tarafından güvenle kullanılabilir. Dermatolog doktorlar tarafından da tavsiye edilen Keramine H saç dökülmesine karşı ürün serisini saçını seven, saçına önem veren herkes kullanabilir.

     Sac dökülmesini önlemekten başka ne gibi etkileri var?

     Yapılan klinik testlerde, Keramine H saç dökülmesine karşı ürün serisinin; saçtaki yağlanmayı dengelemesi, kepek oluşumunu önlemesi, saçlara hacim kazandırması, saçın doğal parlaklığını ve  kolay taranmasını sağlayan saç yumuşaklığını arttırması gibi etkileri de gözlemlenmiştir.

      

     Keramine H saç dökülmesine karşı ürün serisi şuan piyasa mı?

      

     Keramine H saç dökülmesine karşı ürün serisi şuan Türkiyede tüm eczanelerde satışa sunulmuştur. Serum 69 YTL Şampuan 26 YTLden satılmaktadır.

      

     Sac dökülmesine karsı bugüne kadar birçok seri çıktı ama çoğu  bir ise yaramadı. Keramine Hın onlardan farkı nedir?

      

     Keramine H Avrupanın saç bakım ürünleri devi Societa Cosmetici tarafından uzun yıllar süren klinik araştırmalar sonucu geliştirilmiş olup yıllardır Avrupa ülkelerinde milyonlarca insan tarafından kullanılmaktadır. Benzersiz içeriğe sahip olan Keramine H Serum ve Şampuanın etkinliği yapılan klinik çalışmalar ile de kanıtlanmıştır.

      

     Ne kadar kullanılırsa en iyi sonuç alınır?

     16-06-2010 08:18

      Saç Dökülmesi hakkında

      of offf

      Bu saçlar neden dökülürki ama dediğiniz dogru ben çok takan biyim artık takmıyorum dökülürse ektiririm daha fazla .ama dökülmesi için sebep göremiyorum babamda benden çok saç var yahu.

      15-07-2010 09:02
       Php kodları Kellikilacı, and free games (oyun) Gamikro