Saç Dökülmesini Nasıl Önleriz

Kategori : Saç Dökülmesi

Saç dökülmesi yaşı ilerleyen her erkeğin derdidir. Aynı durum ileri yaşlardaki bayanlarda da görülebilir. Sizin de saçlarınız dökülüyorsa geç olmadan önlem almalı ve sebeplerini belirleyip ona göre çözüm üretmelisiniz.

Saç dökülmesinin olası sebepleri:

  • Genetik sebepler :bunu önlemenin yolunu henüz bilim dünyası bulamadı

 

  • Hormonal sebepler : En etkili yol hormon ilaçları olmak üzere , Bitkisel çözümler de işe yaramaktadır.

 

  • Kötü kullanım: Çevre şartları ve yıpranma saç dökülmesini tetikleyen en önemli sebeplerden biridir.

 

  • Stres : özellikle erkeklerde saç dökülmesinin en önemli sebeplerinden biridir. Erkekler doğası gereği saldırgan ve agresif oldukları için günlük hayatın içindeki çekişmeler daha çok stres yaşamalarına sebep olur ve geri dönüş olarak kellik gelir.

 

  • Yanlış şampuan: Piyasada yüzlerce şampuan olmakla birlikte bunlar yağlı ve normal saçlar için çok fazla çeşit içermez. hatta bazı şampuanlar yağlı,kuru veya normal saçlar için çeşitlere ayrılmamıştır. Doğru seçim için öncelikle saç tipinizi belirleyip buna göre şampuan almalısınız. Bunun yanında sürekli Televisyonda reklam yapan ucuz şampuanlardan uzak durmanız faydanıza olacaktır. Kepek reklamlarına aldanmayın çünkü saçınıza uygun doğru şampuanı seçince kepek %80 ihtimalle kaybolacaktır.

 

  • Yaşlılık: ileri yaşlarda saç dökülmesi doğanın bir gereğidir. Bu sebeple 40 yaşından sonra saçlarınız dökülüyorsa başak çözüm aramaya uğraşmadan bir saç ekim merkezi ile görüşmeniz yerinde olur.

    Php kodları Kellikilacı, and free games (oyun) Gamikro