Saç dökülmesine karşı ilaçlar

Kategori : Saç Dökülmesi

Saç dökülmesine karşı ilaçlar çok çeşitli olmasına rağmen bunlardan pek azı işe yaramaktadır.

MINOXIDIL

Bilinen en etkil ilaçlar: Minoxidil özü içerenlerdir. Fakat minoxidil tepe bölgesinde etkili olup önden dökülmeleri engellemez. kadınların %2 minoxidil kullanması daha uygundur. Erkekler için %5 minoxidil versiyonu mevcuttur.

PROPECIA

Saç dökülmesinde etkili hormonal bir ilaçtır. Cilt doktorunuza danışarak eczaneden alabilirsiniz. Paketi 100 tl gibi yüksek fiyatlarda olmasına rağmen etkisi kanıtlanmıştır. Özellikle saç ekiminden sonra hastalar bunu kullanır. 20 yaşın altındakiler için tehlikelidir. çünkü biyolojik gelişmi tamamlanmamış erkeklerde hormonları bozabilir. 30 yaşın üstü çekinmeden kullanabilir.


DİĞERLERİ

Saç dökülmesine henüz bilimsel bir çözüm bulunmadığını aklınızdan çıkarmayın. saç ekimi yaptıranlarda dahi birkaç yıl sonra tekrar dökülme başlamaktadır. Bu sebeple Televizyonda hergün tekrar tekrar reklamı yapılan yalanlara inanmayın. hiçbir ilaç %100 saç çıkarmaz !!!. Web sayfası yöneticisi olarak benim de saç problemim var. ve piyasada satılan en az 10 çeşit ilacı kullandım. bazıları tepede etkiliyken hiçbiri ön tarafta etkili olamadı. Özellikle şu Bioxcin ve onun kopyası olan Biomeen gibi saçma ürünlerdne uzak durmanızı tavsiye ederim. sadece saçları kalınlaştırıyor ve saç artmış hissi veriyor. kesinlikle saç çıkarmıyor !!! inandırıcı olsun diye birde cam iğne tüplerine kouyorlar. çok komik.

Denediklerim (her birini en az 3 ay kullandım):
Bioxcin
Rogaine
Vichy
Minoxidil (iran işi)


Denediğim Şampuanlar
Priorin
Revigen
Zeytinyağı sabunu
Sebamed

Novocrin
Tresan

Dikkat etmeniz gereken nokta aldığınız ilacın Üretim yeri ve içeriğidir. Amerikadan veya İran´dan ithal diye kandırıp istanbulda üretilmiş sahte ürünleri almayın.

 

ŞAMPUAN

Bunun yanında kullandığınız şampuan da çok önemlidir. şampuan hakkındaki Şu makalemizi mutlaka okuyun: Saç dökülmesine şampuan

  Saç Dökülmesi hakkında

  mehmet

  B@BUGÜN bugg BUGÜN TRT HABERDE BİR BAYAN DOKTORUMUZ KELLİĞİ %100 OLARAK ORTADAN KALDIRAN , SAÇ ÇIKARTAN BİR İLAÇ BULDUĞUNU İDDİA ETTİ BU İLAÇ PİYASADAMI DİYE ARAŞTIRDIM FAKAT BULAMADIM YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

  02-02-2010 13:15

   + saç dökülmesi

   drno Aybars

   bende haberin son anında gördüm. ismini görmedim ama adamın birinin kafasına sürüyordu. ismini verirseniz ingilizce kaynaklarda araştırayım.

   Minoxidil de işe yaramadı beee
   02-02-2010 13:35

    Saç Dökülmesi hakkında

    osman

    ismi folixir galiba. ama benim gibi alopecia total hastalığı olanlarda işe yaramayabilir. bende yaramadı. hastalığı benim gibi olanlara tavsiyem kafanıza takmayın. bu hastalığı bayağı bi araştırdım ve kesin bir tedavisi olmadığına sebebinin bilinmemekte olduğunu öğrendim. tırnaklarınızda siyahlıklar varsa vücudun her tarafında kıl dökülmesi oluyorsa muhtemelen alopecia total´dir. bende dahil teknolojide yeni bir gelişme olana kadar bekleyeceğiz.

    22-02-2011 08:16

     Saç Dökülmesi hakkında

     Ömer

     Arkadaşlar 1 ayda Alixir saç losyonu sayesinde saçlarımdaki dökülmeler tamamiyle durdu ve saçlarımdaki hacimin arttığını farkedebiliyorum . bir kaç aydaha kullanacağım ve inşallah açılan yerleri kapatacağım.

     02-09-2012 07:58

      Saç Dökülmesi hakkında

      ercan

      selam ....benim alın bolgesinde dokulmeler mevcut...yas 30 normal gozukebilir belki ama...alnım acık olusu iyi goruntü vermiyo sahsen ..yorumlarınızı okudum fakat en iyi hangisi cıkartır yada kalan saclarımı hangisi dokulmesini durdura bilir kesin bir marka soylerseniz sevinirim...bir de kil topragın yararı varmı onun hakkında da bilgi verirseniz sevinirim tesekkurler şimdidden..

      22-10-2012 05:56

       Saç Dökülmesi hakkında

       muart
       minoxdil forte %5 kulanyrum 1 ay oldu ama hali bi etksini goremedim
       13-01-2013 13:21

        Saç Dökülmesi hakkında

        Dumbledore

        Avdodart+Aldactone...başka çözüm yok malesef beyler.

        12-09-2013 06:12

         Saç Dökülmesi hakkında

         sandiago

         Avdodart+Aldactone  dumbledore yararları neler ve nasıl kullanılıyor bilgilendirirsen sevinirim ... 

         14-02-2014 04:03

          Saç Dökülmesi hakkında

          ebru

          Bénim çok DöküLüo yaa :( 

          03-03-2014 15:26
           Php kodları Kellikilacı, and free games (oyun) Gamikro