Minoxidil hakkında

Bombastic

Herkes ayrı telden çalıyor. İnsan ne yapacağını şaşırıyor yahu... :( Yaşım 21. benimde üst kısımda dökülmeler var. Saçlarım ince telli ve çabuk yağlanıyor.. Üstelik saçlarım inanılmaz uzun :) 1.5 sene önce felan acayip kafaya takıyodum bu saç dökülme mevzularınıda, artık koy verdim gitti. Saçlarımı geçen sene 3´e vurduğumda seyreldiğini gördüm. Daha sonra bıttım sabunu almıştım, saçımada ilk 1 ay sonunda iyi gelmeye başlamıştı.. ama saç aşırı uzadıktan sonra sabun sürülünce iyi olmuyor, o yüzden bıraktım...Şuan herhangi bir bakım yapmıyorum, sadece komilinin zeytinyağ özlü şampuanı var onu kullanıyorum, fazlada köpürmüyor yıkarken... çünkü şampuanın köpürmeyeni makbuldur...Öyle idare ediyorum işte.. Size söyleyeceğim şey, fazla kafanıza takmayın :)

22-01-2012 09:10

  Minoxidil hakkında

  samet

  ben kulandım hiç faydasını görmedim yalan inan mayın

   

  15-02-2012 05:12

   Minoxidil hakkında

   murat

   paranız varsa eczanelerden 40-50tl civarı minoxil forte ya da rogan forte alabilirsiniz.Diğer suriye,iran ürünleri (arak,pak dorou) gibi ürünlerin türkiye´de satışı yasak olduğu için ancak internetden bulabilirsiniz.Ancak orjinal olma ihtimali satıcının insafına kalmıştır.Orjinal minoxidil saçda 1-2 saat içinde kurur ancak.Hafif kolonya gibi kokar ama keskin değildir.Döküldüğü kağıt üzerinde iz bırakır,tahta üzerinde ise tortusu kalır.Fazla kullanıldığında kalp çarpıntısı yapar.İlk ay bir miktar saç döker.(zayıf saçlar gider).İnternetden alırsanız satıcının profiline ve yorumlara bakın.Zaten güvenilir olanlar kendini belli eder.Ama ayda 40tl verebilirseniz eczaneden satın alın.Ve tabi ki sürekli kullanım şart.Sadece 2 aylık kullanımdan sonra döngüye girmemek için her ayın 1 haftasında minoxidil kullanımını kesin ki vücut alışmasın.Döngüye girerseniz paniklemeden kullanmaya devam edin,dökülen saçlar uyku moduna girmiştir, minoxidil´e devam ederseniz tekrar çıkacaktır.Şakaklar için pirinç tanesi kadar acnelyse krem veya tretin sürüp 1-2 saat sonra minoxidil uygulayın.Saç deriniz için şampuan olarak nizoral ya da konazol kullanın 3 günde 1 defa..Erkek tipi saç dökülmeniz varsa günde 1/5 (tabletin 5´de biri) proscar tablet kullanın.Bu sayede dht seviyeleriniz düşecektir.Kadınlar eğer %5 olan minoxidil kullanırsa yüzde tüylenme yaşayabilir aman dikkat.Internette %15 gibi yazılan ürünlere itibar etmeyin yoksa yanaklarınız ve kulaklarınızda aşırı tüylenme olur.Bu ilaç kana direkt karıştığı için sürülen yerlere yakın yerlerde de tüylenme yapabilir.(kulaklar gibi).Erkekler %2 veya %5,kadınlar %2 oranını tercih etmelidir.herkese kolay gelsin

   21-02-2012 09:53

    Minoxidil hakkında

    murat

    ayrıca test olarak bir miktar kaba azıcık çamaşır suyu döküp üzerine minoxidil püskürtdüğünüzde hemen sararıyorsa (affedersiniz idrar gibi) ürün minoxidil içeriyordur(ancak %kaç bilemeyiz).Bembeyaz kaldıysa ürün sahtedir.Sürüldüğünde 1 saatden kısa sürede kurumaması lazım.Eğer Amerika´ya arada giden arkadaşınız ya da akrabanız var ise Kirkland minoxidil isteyebilirsiniz.Büyük alışveriş zincirlerinde var ve de fiyatı 5-7$ gibi birşeydi sanırım.Son olarak bu ürünü uzun dönemde (2 sene gibi) kullanmaya devam etdiğinizde günde 1 sefere düşürüp sonuçlara bakıp azaltarak devam edin.Sürekli kullanım gerektiği için tansiyon ilacı olan bu ürünü senelerce aynı dozda kullanmak ileride sağlık sorunlarına sebep olabilir.

    21-02-2012 10:19

     Minoxidil hakkında

     samet

     biz nerden anlcaz sahte olup olmadıgını

      

     25-02-2012 10:41

      Minoxidil hakkında

      ...........

      BUNLARIN HEPSİ DOLANDIRICI SAKIN VE SAKIN TEKRAR SOYLÜYORUM KULLANICISIYIM 1 SENE KULLANDIM HİÇ BİR İŞE YARAMADI PARA TUZAĞI BAŞKA BİŞE DEĞİL YAZIK OLMASIN PARANIZA. 1 SENE AKSATMADAN KULLANDIM HİÇ Bİ FAYDASİ YOK HATTA SAÇLARINIZI YIPRATMAKTAN BAŞKA İŞE YARAMAZ.......... İNANMAYIN BUNLARA.

      30-04-2012 22:09

       Minoxidil hakkında

       kadir

       minoxidil almak istiorum bıyık ve sakal aralıklı çıkıyo bazı yerlerde yok.ve öyle dolasmakta istemiyorum minoxil kullanmaya baslasam etkisini görürmüyüm .etkisini gördügümde bıraksam tekrar geri mi dökülür kullananlar lütfen cevap yazabilir mi ::?

        

       02-06-2012 04:05

        Minoxidil hakkında

        .......

        öncelikle murak arkadşa tşk etmek istıyorum gercekten çok iyi anlattınızz herseyın püs noktasına kadar. artık baska sey yazmayada gerek yokk.. insanların psikolojilerı zaten bozuk bu olayda bırde sızın sahte ürünlerinizle iyice bozmayın

        12-10-2012 17:59

         Minoxidil hakkında

         SADİFE ERSOY

         KULLANMAYA YENİ BAŞLADIM. KULLANAN KİŞİDE MÜTHİŞ ETKİ YARATMIŞ. İRAN MALI KULLANIYORUZ.

         20-02-2013 09:52

          Minoxidil hakkında

          Muco

          Minoxidil etken maddesi iranda yetişen bir bitkinin özünden elde edilmektedir. 

          01-10-2013 09:13
           Php kodları Kellikilacı, and free games (oyun) Gamikro