Minoxidil nereden satın alınır ?

drno Aybars

Minoxidil ilk olarak damar açıcı ilaç olarak üretilmiştir. daha sonra yan etkisi olarak kıllanmaya sebep olduğu belirlenmiş ve aynı temel madde ile farklı dozda ilaç üretilmiştir.

 

önce iranda ve suriyede üretilmeye başlamıştır. Daha sonra Amerikalılar buna marka basıp Rogaine adı ile satmaya başlamıştır. Türkiyedeki bazı ürünlerde de bu ilacın hammadesi kullanılmaktadır.

Eğer iranda tanıdığınız yoksa Türkiyede birçok eczanede veya Aktarda bunu bulmanız mümkündür. Fakat dikkat edin bu ürün 5-7 $ gibi fiyarlarla iranda satılmaktadır.

Türkiyede bazı uyanıklar bunu 40-50 tl ye satmaktadır. Bunun yanında sahteleri de üretilmektedir. Hem 50 tl verip hemde sahte ürün almayın.

smiley

Minoxidil de işe yaramadı beee
20-10-2009 15:22

  minoxidil satan

  zoomx --

  Kocaelinde bildiğiniz yer varmı acaba ??

  smiley

  Bu arada siteniz çok güzel. umarım daha da gelişir.

  Narutoyu tek geçerim ;)
  21-10-2009 02:32

   Minoxidil hakkında

   tarık zafer

   drno... Kardeş yapma yaa, ne kadar bilgilisin öyle. Egonu mu tatmin ediyorsun, insanlarla oyun mu oynuyorsun!

   Saçmalamışsın! minoxidil, 80´li yıllarda Abd´de tansiyon hastalarında saç çıkması sonucu tesadüfen bulunmuş ve saç için özel olarak üretilmeye başlanmıştır. Dünyanın  en saygın kurumu olan FDA tarafından onay almış ve 30 senedir reçetesiz peynir ekmek gibi satılmaktadır.

   İlk ismi rogaine´dir, son derece mükemmeldir. Daha sonra yasal olarak muadilleri olan kirkland generic üretilmiştir. Daha ucuzdur, ama aynı etken maddeyi taşır. Etkileri rogaine biraz daha iyi olsa da aslında aynı sayılır.

    

   Arap mal´ı olanları da kesinlikle önermem! Burada satılanlar da arap malıdır.

   Abd´de rogaine 13 dolar fiyatlarından başlar. Kargo parası ise yaklaşık 30 dolardır. Aslı astarından pahalıdır. Burada 50 liraya satanların kargo parasını  hesap et istersen. isteyen abd´den getirtsin ve görsün bakalım 40-50 liralara geliyor mu, hatta geçiyor mu diye?

   Bu ilaç, dünyada 1 numaralı ilaçtır, üstüne yoktur. Arap malı alırsan ya da sahtesin alırsan tabii ki işe yaramaz.

   10 senedir bu ilacı kullanan biri olarak yazıyorum bunları.

    

    

   23-11-2009 15:05

    minoxil

    drno Aybars

    tarık zafer < sende aynı şeyleri söylemişsin ama ben burda herhangi birini savunmuyorum. hiçkimseyi de bilip bilmeden eleştirmiyorum.

    ilk bulan Amerikan yada Arap olsun farketmez, burdaki esas sorun Ne olduğu belirsiz firmaların minoxidil adıyla ilaç satışı yapmasıdır. Ben 4 ay Türkiyeden aldığım bir minoxidil kullandım ama hiçbir etkisini görmedim. Hepsini bir kenara bırakırsan Türkiyede satılan ve üretim yeri istanbul olan onlarca ilacın ne kadar etkili olacağı da tartışılır.  

    Minoxidil de işe yaramadı beee
    30-11-2009 02:02

     Minoxidil hakkında

     sercan arslan

     minoxidili uzun zamandır kullanan ve sonuç alan birisi bana ulaşabilir mi? [email protected] sık sık online olurum, biri yardım etsin lütfen uzun zamandır almak istiyorum ama hiçkimseye hiç bi sitey güvenemiyorum.

     05-02-2010 05:44

      minoxidil

      drno Aybars

      sercan arslan <ben şahsen 3 ay aralıksız kullandım. faydasını görmedim.
      yaşın 35 altındaysa ve tepeden dökülüyorsa faydalı olur. yoksa boşuna uğraşma.

      Minoxidil de işe yaramadı beee
      05-02-2010 11:03

       Minoxidil hakkında

       ...

       ya ben saçlar çıksın çıkmasın ö.d yeterki saç derisini güçletirsin o yeter  arkadaşlar türkiyede tüm eczanelerde bu ilac satılır mı bilen biri yardımcı olabilirmi?

       20-02-2010 12:22

        Minoxidil hakkında

        ramazan

        minoxidili yurtdışından ucuza getirebiliyorsunuz. isterseniz kargo ile isterseniz posta ile kargo ücretli genelde avrupadan gelenler kargo parası 20 ytl ye patlıyor amerikadan gelenler 20-30 arası. posta (gönderilen ülkenin ptt´si ile bizim ptt)ile gelenler ücretsiz. kaybolma ihtimalı var. şansınıza!!. minoxidil almak isteyenler kredi kartı varsa. yada kredi kartınız yoksa bankanızı arayarak sanal bir kredi kartı açtırıp içine para yatırabilirsiniz. www.biovea.net www.strawberry.net http://www.onlyhairloss.com benim bildiklerim. bu siteler baya güvenirlir. ben kendim için alıyorum.

        türksiteleri

        türk siteleri :www.hemalhemsat.com www.gittigidiyor.com fakat türk sitelerinde satıcıyı tanımanız lazım onun içinde satıcı hakkında ne yorumlar var bence okuyun bunları olumluysa alışverişi yapın

        amerikan malı;

        minoxidil en etkilisi rogaindir. onun daha geliştirilmişi spectral dnc

        daha ileri keller için spectral dnc-l ´dir. ucuz rogain kırkland ,

        iran malı;

        arak

        suriye malı;

        pakdoru,

         

        türkiyede satılan minoxil fortedir.türk malı değildir. ispanya patentlidir kendileri. türkiyede üretilir. 55 liraya 1 kutu minoxil forte (30 gün kullanımlık )alacağınıza 12 aylık kırkland minoxidili 60 dolara yurtdışından alabilirsiniz. türkiyede herşey fahiş fiyatla satılıyor bunuda görüyoruz. gene de tercih sizin

        birde alışverişlerde amerikadan 100 dolar avrupa birliği ülkelerinden 100 euronun üstünde ürün gümrüğe girer eğer fazla stoklamaya kalkarsanız gümrük vergisi ile ürün aşırı pahalıya mal olur.bu oran yılbaşı dini bayramlarda 300 dolar ve 300 euro olur. bilginize..

        25-02-2010 14:46

         Minoxidil hakkında

         ramazan

         eğer şöyle bir soru sorarsanız neden 3aylık  6 aylık yada 12 aylık alıyım diye ! minoxidil´le saç çıkarttığınız zaman eğer tedaviye minoxidil ile devam etmezseniz, ilacı kullanmaya bırakırsanız çıkartığınız saçların hepsi hızlı bir biçimde  dökülcektir. bilim maalesef kalıcı şekilde saç dökülmesini durduramadı. belki klonlama ya da gen teknolojisi onun için  devamlı ömrünüzün sonuna kadar kullanmak zorundasınız. her ay 55 tl ödeyecekseniz seçim sizin senede  660 milyon yapar. eğer 12 aylık alırsanız 60 dolar+ 20 yada 30 milyon kargo parası 110-120 lira´ya gelir. aradaki farkı türk ecza birliğine ve ilaç üreticilerine katkı sağlamış olursunuz..

         Ben bunları boşuna kazıklanmayın diye yazıyorum.

         25-02-2010 15:41

          Minoxidil hakkında

          akif

          ben pakdoru kullanmaya başladım .sizce işe yarar mı

           

          01-06-2010 11:37
           Php kodları Kellikilacı, and free games (oyun) Gamikro