Erkek tipi saç dökülmesi

Kategori : Erkeklerde Saç dökülmesi

Erkek tipi saç dökülmesi

Erkeklerde meydana gelen saç dökülmesinin sorumlusu genelde genlerdir. Erkeklerdeyüksek miktarda bulunan testosteron hormonu saçların dökülmesini hızlandırmaktadır. bu durum kısaca DHT olarak bilinmektedir. (Dehidrotestosteron)

DHT saç foliküllerini küçülterek gelişmelerini engeller ve saçların dökülmesine neden olur.

Erkek tipi saç dökülmesi genel olarak, saç çizgisinin geriye çekilmesi (yani alnın açılması) ve tepenin seyrelmeye başlamasıyla kendini belli eder. Bu bölgelerdeki saç ile şakaklardaki ve başın ön tarafındaki saçların Hormonlara karşı en hassas saçlar olduğu bilinmektedir.

DHT Nedir

Kısaca DHT denilen Dehidrotestosteron, erkeklik hormonu olarak da bilinen testosteron hormonunun bir türevidir. Testosteron, saç köklerindeki yağ bezlerinde bulunan Tip II alfa-5 redüktaz enziminin yardımıyla DHT´ye dönüşür. Erkek tipi saç dökülmesinin genetik süreci tam olarak anlaşılamamış olsa da, DHT´nin saç köklerini minyatürize ettiği, kandaki DHT oranları azaltıldığındaysa saç köklerinin yaşamaya devam ettiğini bilinmektedir. DHT´ye karşı hassas saç köklerinin dökülmeleri için bu hormona uzun bir süre için maruz kalmaları gerekiyor.

Günümüzde doğru müdahale ile bu süreçi yavaşlatmak, hatta yeterince erken teşhis edildiyse tamamen durdurmak mümkün.

  dht oluşumu bloke edebiliyoruz

  yahyaeczanesi mehmet kara

  kelin merhemi varmış aslında

  en kolayı saçımız dökülmeden önce risk grubunda bulunan kişilerin önlem alması.nedir alınacak önlem? dht oluşumunu engelleyen bir ürün kullanmak.ne kadar süre ile?ömür boyu.böylece kel olduktan sonra saçımız çıksın diye sabırsızlanmamıza gerek kalmaz. neden ömür boyu?çünkü  dht ömür boyu üretileceği için.dht nin etkisinden korunmak için saç bakımı yapılması gerekmektedir.

  nerden biliyorum ?

   2 yıldır kendi yaptığım bitkisel solusyonu kullanıyorum.ne mi oluyor ?

  gün geçtikçe saç miktarım artıyor.

  siz de doğru bir ürünü (tedavi için gereken etken madde miktarını içermeli) ve doğru süre ile kullanırsanız ,yani saçınıza devamlı bakım yapmamız gerektiğini gördüğünüzde (kullandığınızda fayda gördüğünüz ürünü bırakınca saç dökülmeniz yeniden artınca )

  artık saçlarınza bakmaya başlıyorsunuz ve gün geçtikçe daha sağlıklı saçlara sahip oluyorsunuz.

  20-12-2010 07:31

   Erkeklerde Saç dökülmesi hakkında

   mehmet

   benim saçlarım uzun süredir dökülüyor yaşım 19 ve çok seyrelmiş durumda iki sorum olacak saçı kazıtmanın faydası varmıdır bide bn bi aydır minoxidil kullanıyorum sizce faydası olurmu:?

   03-01-2011 16:58

    Aşırı Mastürbasyon Saç Dökülmesine sebep olabilir

    Fatih

    DHT (Dehidrotestosteron), seks ve/veya mastürbasyon ile ilişkilidir. Erkeklerde kellik tedavisi ile güncel yaklaşımlar, erkeklerde saç kaybının, direkt olarak DHT ile ilişkili olduğunu ortaya çıkarmıştır.

    Erkeklerde kellik tedavisi ile güncel yaklaşımlar, erkeklerde saç kaybının, direkt olarak DHT ve onun vücuttaki miktarı ile ilişkili olduğunu ortaya çıkarmıştır. Bir diğer çıkarım ise, DHT üretiminin seks ve/veya mastürbasyon ile ilişkili olduğudur.

    Aşırı mastürbasyon ve aşırı boşalma, çok miktarda testosteron hormonunun DHTye çevrilmesine neden olur. Vücuttaki aşırı miktarda DHT yüklemesi, kelliğe ve prostat bölgesindeki zayıf kan dolaşımı nedeniyle olası prostat büyümesine neden olur. Mastürbasyon veya boşalma sıklığının azaltılması, DHT seviyesinin düşük tutulmasına ve saç kaybının önlenmesine yardımcı olur.    Yukarıdaki kellik modellemesine göre, mastürbasyon sıklığını azaltmak için yapmanız gereken adımlar şöyledir:

    1. Hormonlu sığır eti ve süt ürünleri alımını azaltın. Kırmızı et, çok fazla hormonlu kan içerir. Bunun yerine, diyetinizde deniz ürünlerine ve kümes hayvanları ürünlerine daha fazla yer verin.
    2. Prostatınızı kontrol altında tutmak için, L-arginine (doğal büyüme hormonu bileşeni) ve Isoflavones (anti-kanserojen bitkisel östrojen, anti-tümör hormonu ve karaciğer fonksiyonları düzenleyicisi) içeren çekirdek, fındık, fıstık, soya fasulyesi yiyin.
    3. Daha fazla anti-kanserojen, anti-tümör hormonu ve anti-oksidan/vitamin/mineral için, daha fazla taze sebze ve meyve yiyin.
    4. Doğa ile daha çok iç içe olmak için, açıkhava aktivitelerine daha fazla katılın ve DHTye dönüşmesi yerine vücut kaslarınızda daha fazla testosteron tüketmek için, daha fazla egzersiz yapın. Daha fazla koşu ya da en azından hızlı yürüyüş yapın. Özellikle normalde fazla hareket eden bir değilseniz, yapacağınız herhangi bir fiziksel aktivite, televizyon karşısında oturmaktan daha iydir.    Öte yandan, stres de bir saç kaybı nedenidir ve saçınız döküldüğü için ne kadar strese girerseniz, saçınız da o kadar çok dökülür. Hayatınızda strese neden olan kaynakları, yok etmeye çalışın. Mastürbasyon/Seksüel aktivitelerinizi azaltmaya çalışın ya da en azından boşalma sıklığınızı azaltarak, vücudunuzda azalan besin ve hormon miktarını yenilenmesi için, vücudunuza fırsat verin.

    22-01-2011 19:34
     Php kodları Kellikilacı, and free games (oyun) Gamikro