Kafa Derisi Kaşıntısı

Kategori : Saç Dökülmesi

KAFANIZ KAŞINIYORSA

Kafa derisi kaşıntısı önemli bir ciltsorununun habercisi olabileceği gibi şampuan değiştirme gibi basit sebeplerden de ortaya çıkabilir.

cildiniz doğal olarak ölü hücrelerini atar. yaklaşık bir aylık dönemlerde vücudunuzdaki deri siz farketmeden yenilenir. Uzun süre yıkanmayanlarda kese atarken çıkan maddelerin çoğu bu deri yenilenmesi sonucudur.


Kepek ise, kafa derisindeki ölmüş hücrelerin aşırı şekilde kuruyarak atılması durumudur. Bu durum kaşındırıcı, sıkıntı vericidir ve çoğunlukla kış aylarında başlar.


KEPEK SORUNU


Kepek probleminin çeşitli sebepleri olmakla birlikte. genellikle Alerji, aşırı stres, fazla şeker ve yağ tüketimi, yanlış beslenme konularından biri olabilir.

Birde kullanılan saç bakım malzemeleri sebebi ile olabilir, bunlar;saç spreyi, saç jölesi, saç boyasına alerji, soğuk ve kuru mekanlarda çalışmak, şapka kullanımı, sıkı bağlanmış eşarpKepek problemi çözmek için alacağınız şampuanlarda şu maddelerden bir yada birkaçı mutlaka olmalıdır: Pyrithione-çinko, Salisilik asit, Selenyum sülfit


Besin olarak soğan ve sarmısaklı yiyecekler veya bunların tablet halinde çinko desteği olarakalınması da kepekli kafa derisinde kaşıntıyı azaltacaktır.

okumaktan yorulduysanız yeni bilgi sitemizde kek tarifi üzerine bir konu okuyabilirsiniz ıslak kek tarifi

  Saç derisindeki kaşıntı

  murat

  saç derimde rahatsızlık var sürekli kaşıntı kabuklanma ve kanatıyorum kaşındıkça 2mm çapında kabuklanma var

   

  02-02-2010 02:45

   Saç Dökülmesi hakkında

   talha

   sac derim fena halde kaşınıyor yaglı kepeklenme oluyor we son zanalarda asırı dökülme basladı  lütfen yardım edin bana yada nereye kime müracat edebilirim simdiden tesekkür ederim

    

   24-02-2010 12:40

    Saç Dökülmesi hakkında

    noktanoktanokta

    dermatolojiye

    18-04-2010 16:52

     Saç Dökülmesi hakkında

     sevgi

     saçlarımda dökülmeve kaşıntıvar

     07-08-2010 01:41

      Saç Dökülmesi hakkında

      arif

      bi sorunum yok. im awesome

      21-08-2010 16:54

       Saç Dökülmesi hakkında

       mert

       saçım yanıyor gunde 10 15 tane bit ölüsü çıkıyor

       29-09-2010 00:18

        Saç Dökülmesi hakkında

        rahmet

        ben de öğrenciyim ve soru çözerken sürekli stresli olup kafamı kaşıyorum ve artık saç derimde kabuklanma oldu. o kaukları sürekli soyuyorum hem kanıyo hem de sızlıyo. oymasamda rahatsız oluyorum. önerdiğiniz bir bitkisel yağ veya şampuan var mı ??

        02-11-2010 13:11

         Saç Dökülmesi hakkında

         izzettin arlı

         kafa derimde yaklaşık 8-10 aydır kabuklanma var. kabuklanma sanucunda başımda kaşıntı meydana geliyor ve kabukları kaldırdığımda bazzen kanama oluyor, çoğu zaman ise iltihaba benzer bir şey çıkıyor ve bir süre sonra o da kuruyor. başımda ki bu kepeklenme ilk önce belli bir yerde başladı ve şimdi ise başımın %60 lık bölümünde var ve kabuklanma olan kısımlarında deri yerine bir tahta varmış gibi hissediyorum...  Başımdaki kabukları çıkartırken saçlarımın yolunması veya dökülmesi sonucu başımın belli bölümlerinde saçlarım seyrekleşti. yardım ederseniz çok sevinirim. her şey için teşeşkkürler....

         16-11-2010 21:51

          Saç Dökülmesi hakkında

          aslı

          bende en son boya yaptırdığımdan beri çok kaşonoyor ama çok kendimi tutmama rağmen çok köötü

          23-12-2010 10:57
           Php kodları Kellikilacı, and free games (oyun) Gamikro