Kadınlarda saç dökülmesi nedenleri

Kategori : Kadınlarda saç dökülmesi

Kadınlarda saç dökülmesinin en çok şu konulardan kaynaklandığı görülmüştür.

kadinsac

1- Demir eksikliği veya kansızlık: Saç uzamasını sağlayan en önemli minerallerden biri demirdir. yetersiz beslenme veya Kansızlık (anemi hastalığı), tiroit hastalıkları gibi sebeplerle demir eksikliğiniz varsa saçlarınız dökülür, Kadın hormonlarına bağlı düzensizliklerde demir eksikliği daha sık görülmektedir.

 

2-Kalıtsal sebepler: Kadınlar da genetik sebeplerle saç dökülmesi yaşayabilir. Erkekler kadar sık olmasa da yinede birçok kadında görülebilir. Kalıtsal sebeplerle saç dökülmesinde saçlar önce incelir sonra seyrekleşmeye başlar. erkekler gibi kel kalma ihtimali düşük olsa bile kadınlarda seyrek saçlar da sorun olmaktadır. Kalıtsal dökülmeler daha çok alın tarafından başlar.  ileri aşamada ise tepede dökülme görülebilir.

 

3- Yıpratıcı sebepler:  Saçlarınıze sık sık Fön, perma ve boya gibi işlemler yaptırıyorsanız bunlar da saç dökülmesine sebep olabilir. Zaten bilgili bir kuaföre gidiyorsanız sık sık boyatma veya perma yaptırma konusunda sizi uyarırlar veya yapmazlar. Ama acemi ve bilgisiz kuaförlere giderseniz kazanç sağlamak için saçınızı hergün farklı renge boyamak isteseniz bile karşı çıkmazlar. Aşırı yıpratma sonucu saçlar önce kırılmaya başlar ve görünümü matlaşır. Zamanla dökülmeye sebep olabilir.

 

4- Stres: Erkeklerde ve kadınlarda saç dökülmesinin ana sebeplerinden biri günlük yaşantıdan kaynaklanan strestir.Stres hem beslenmeyi hemde vücut direncini etkileyen önemli bir faktördür. Günlük hayatta herşeyi dert etmeyip sıkıntılarınızı azaltmaya çalışırsanız saç dökülmeniz ve diğer birçok sıkıntınız azalacaktır.

 

5- Beslenme:  Dengesiz ve vitaminsiz beslenme saç dökülmesi gibi birçok hastalığın da sebebi olabilir.Kilo verme ve zayıflama kaygısı ile özellikle bayanların yaptığı ağır diyetler saç dökülmesine ve vücutta başka hastalıklara sebep olabilir. Bu sebeple hızlı diyetlerden kaçınıp yaşamınızı dengeli bir beslenmeye oturtmalısınız. Özellikle Arkadaşlarınızla toplandığınız günlerde fazla yemekten kaçının. mümkünse bu günlere gitmeyin,  veya rica edin kızartma yerine bol bol meyve salatası hazırlasınlar. smiley 

Kolay zayıflama yolları

6-Bitkisel Çözümlerden Önce: Saç dökülmesinin sebebini belirleme aşamasında bir doktordan yardım almanız daha faydalı olacaktır. Piyasadaki birçok saç çıkarıcı(!) ve saç dökülmesi engelleyici ilaç bulunuyor ama sizin saçlarınız demir eksikliği sebebi ile dökülüyorsa bu ilaçlar hiçbir işe yaramaz. Bu sebeple önce doktora danışıp cilt kontrolü yaptırmalısınız. belki saçınızda mantar vardır ve aslında çok ucuz bir ilaçla tedavi olacak bu mantar için gereksiz yere para harcıyorsunuzdur !

  Kadınlarda saç dökülmesi tedavisi ?

  sinem

  saçım çok kırılıyor ama hiç boya yaptırmıyorum. acaba sebebi ne olabilir ?

  28-10-2009 00:30

   Kadınlarda saç dökülmesi hakkında

   aslı

   benim saçım çok dökülüyo doktora gitim

   16-03-2010 17:11

    Kadınlarda saç dökülmesi hakkında

    aslı

    bana revigen şampuanı kulanmamı söylediler kulandım ama daha çok döküldü

    16-03-2010 17:13

     Kadınlarda saç dökülmesi hakkında

     sinan

     Ben de Bioxcin kullanıyorum ve çok memnunum.Saç dökülmelerim azalırken,saçlarımın daha dolgun ve canlı olduğunu gözlemledim.Herkesinde kullanım yapmalarını öneririm.

     27-04-2010 03:57

      Kadınlarda saç dökülmesi hakkında

      sena

      bioxcin 5 ay süre sonra kafayı yakıo buda saçları döküo

      28-07-2010 16:11

       Kadınlarda saç dökülmesi hakkında

       meryem

       bende bıoxsin kullanıyorum, ilk kullandgmda iyi geldi. ama şimdilerde aşırı derecede dökülmeye başadı kaç aydır kullandgmı hatrlamıorum. gerçekten yakmış olabılırmı? :/

       19-08-2010 08:18

        Kadınlarda saç dökülmesi hakkında

        süeda

        benm saclarım çok kötü bir şekilde dökülüyo. her taradığımda elime bi top saç geliyor neredeyse. napmam lazım??

        21-08-2010 13:24

         Kadınlarda saç dökülmesi hakkında

         halil

         kızım saç dökülmesi ile karşı karşıya herhangi bir sorun yok niye dökülüyor

         23-08-2010 05:35

          Kadınlarda saç dökülmesi hakkında

          berfin

          bioblas saç dökülmesine karşı etkili bir şampuanmış fakat bir arkadaşım yıkamadan dolayı vücut kıllarını da güçlendirdiğini söyledi yaka çevresinde kıllanmalar gözlemlemş neye inanalım şimdi...

          26-08-2010 08:34
           Php kodları Kellikilacı, and free games (oyun) Gamikro